Edukacja,  Historia,  Kultura,  Zabytki

Spacer historyczny po Ursusie – dziękujemy za wzięcie udziału!

Wczorajszy spacer po terenach dawnych Zakładów Mechanicznych „Ursus” okazał się być hitem frekwencyjnym – naliczyliśmy aż 1️⃣5️⃣0️⃣ osób! -Pomimo pochmurnej pogody! W ruch musiał pójść megafon, a i tak w tylnych rzędach trzeba było się mocno wsłuchiwać w to, co mieli do przekazania panowie Stefan Sobczak i Dawid Rentfleisz. Następnym razem będziemy musieli pomyśleć o jeszcze mocniejszym nagłośnieniu… 😉
W ramach spaceru odwiedziliśmy dworzec kolejowy Ursus, pomnik „Tędy Przeszła Warszawa”, Portiernię, Pomnik Poległych Pracowników, Biurowiec Wydziału Kół Zębatych, Odlewnię Żeliwa, Odlewnię Aluminium i Modelarnię.
Po drodze pojawiało się wiele pytań na temat tego, czy będziemy organizować kolejne spacery, także po innych częściach dzielnicy. Nasza odpowiedź to – jak najbardziej! Rzucamy się w wir pracy i zaczynamy przygotowania do kolejnych wycieczek.
Chcemy też – gdy tylko zrobi się trochę cieplej – zorganizować społeczny pokaz filmu Dawida Rentfleisza – „Fabryka Ursus. Ocalić od zapomnienia”, jako, że film obecnie nie jest dostępny w sieci. Gdy tylko potwierdzimy czas i miejsce od razu damy Wam znać.
Dziękujemy za tak tłumne przybycie!❤️ Ursus to Ludzie!🫶

Skip to content