Edukacja,  Infrastruktura,  Szamoty

Konsultacje ws. Lex Deweloper na Szamotach już w marcu

W zeszłym roku pisaliśmy o tym, że firma Ronson wycofała się z najbardziej kontrowersyjnej części inwestycji w ramach Lex Deweloper na Szamotach, czyli trzech ośmiokondygnacyjnych bloków na działce oświatowej przy ul. Gierdziejewskiego. To pokłosie protestów w których brali udział również członkowie stowarzyszenia Bezpieczny i Zielony Ursus.

Konsultacje społeczne

Nie znaczy to jednak, że firma całkowicie wycofuje się z inwestycji. Jak podają Konsultacje społeczne Warszawa ruszają konsultacje ws. inwestycji przy ul. Gierdziejewskiego 7:

W ramach dialogu o inwestycji zaplanowano trzy spotkania:

  • online (wtorek 12 marca o 17:30 i czwartek 21 marca o 17:30);
  • na żywo (wtorek 26 marca o 18, Ośrodek Kultury „Arsus”);
  • Pytania dotyczące spotkań oraz inwestycji prosimy przesyłać na e-mail 𝗻𝗼𝘄𝘆𝘂𝗿𝘀𝘂𝘀@𝗿𝗼𝗻𝘀𝗼𝗻.𝗽𝗹

Lex Deweloper to ryzykowny interes

Naszym zdaniem Lex Deweloper w Ursusie ma tylko jedną jednoznacznie pozytywną stronę, mianowicie budowę szkoły podstawowej dla 645 uczniów. Wiemy, że jest to inwestycja nie do przecenienia w tak intensywnie rozbudowującej się dzielnicy.

Jednocześnie dostrzegamy ryzyka związane z przeznaczeniem kolejnych działek pod zabudowę mieszkaniową. Dodatkowych 1454 mieszkań z pewnością nie wpłynie pozytywnie na dostępność transportu publicznego czy korki na drogach.

Ponadto nie wiadomo, czy po pierwszej inwestycji w trybie Lex Deweloper nie pojawią się kolejne, aż do ostatecznej zabudowy blokami ostatniej wolnej działki.

Najbardziej wzburzający jest jednak tryb prac nad inwestycją, o której zarząd dzielnicy wiedział już od listopada 2021 roku, a mimo tego mieszkańcy nie dowiedzieli się o szczegółach aż do czerwca 2022 r. Nie zgadzamy się na taki brak transparentności i gwarantujemy, że doprowadzimy do konsultowania każdej takiej inwestycji przede wszystkim z mieszkańcami danego obszaru!

Warto wziąć udział w konsultacjach!

Niezależnie od tego uważamy, że w konsultacjach trzeba wziąć udział i wyrazić swoją opinię. Tutaj znajdziecie także nową stronę projektu przygotowaną przez inwestora.

Skip to content