Bezpieczeństwo,  Infrastruktura

Audyt jakości stanu dróg w Ursusie

W ostatnich dniach rozpoczęliśmy audyt jakości stanu dróg w naszej dzielnicy. Niestety jest gorzej niż sądziliśmy. Skala zniszczonych dróg jest olbrzymia. Przez kilka ostatnich dni nanieśliśmy na mapę kilkadziesiąt punktów, w których kierowcy muszą być bardzo uważni, ponieważ nieuwaga może dużo kosztować. W najlepszym przypadku wymianę zawieszenia, a w najgorszym życie lub zdrowie.


❎Sieć dróg w Ursusie przypomina dzisiaj bardziej ser szwajcarski lub połataną ceratę, niż nowoczesne, godne XXI wieku drogi miejskie, gdzie zarówno kierowcy, rowerzyści i piesi mogliby czuć się komfortowo i bezpiecznie.
✅Mamy świadomość, że nie „zmapowaliśmy” wszystkich krytycznych miejsc. Dlatego też zachęcamy wszystkich do udostępniania kolejnych miejsc, które powinny znaleźć się na naszej mapie. Wystarczy w komentarzu wrzucić zdjęcie „dziury” oraz jej lokalizację (najlepiej pinezkę z Google Maps). Każde zgłoszenie zamieścimy na naszej mapie.
Robimy to przede wszystkim po to, aby po przejęciu władzy w naszej dzielnicy móc od razu, bez zbędnej zwłoki przystąpić do skutecznych działań mających na celu doprowadzenie naszych dróg do takiego stanu, z którego nie będziemy musieli się wstydzić. Takiego, który zapewni nam wszystkim komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Link do mapy: Audyt stanu dróg w Ursusie

🙂 Czekamy na Wasze zgłoszenia!

📒Instrukcja, jak korzystać z mapy:
1. Kliknij w link.
2. Otworzy się mapa z zielonymi punktami. Każdy punkt, to dziura lub ubytki w nawierzchni.
3. Kliknij w zielony punkt, aby zobaczyć zdjęcie.
4. Aby zobaczyć zdjęcie w pełnym rozmiarze, kliknij w miniaturę zdjęcia.

Materiał KW Bezpieczny i Zielony Ursus

 

Skip to content