Na czym nam zależy?

Zależy nam, by Ursus był przyjaznym miejscem, z którego będziemy mogli być dumni. Poniżej punkty i wartości, które przyświecają szczególnie naszej uwadze.

Zieleń

Zależy nam na ochronie zieleni w Ursusie. Dzielnica potrzebuje nowych parków oraz mniej wycinek.

Deweloperka pod kontrolą

Deweloperzy w dzielnicy nie powinni być najważniejsi. Osiągają ogromne zyski, więc mieszkańcy też powinni być tego beneficjentami.

Infrastruktura

Najwyższy czas na remonty najważniejszych ulic w Ursusie, proste i wygodne chodniki oraz połączenie sieci rowerowej w spójną całość.

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo ruchu drogowego to dla nas priorytet, zwłaszcza w miejscach uczęszczanych przez dzieci jak szkoły czy parki.

Edukacja

Szkoły w Ursusie nie mogą być ciągłym źródłem oszczędności. Dzieciaki zasługują nie tylko na nowe budynki, ale też na wysoką jakość nauczania w istniejących placówkach.

Historia Ursusa

Chcemy zadbać o pozostałości po Zakładach Mechanicznych "Ursus" i zachować jak największej pamiątek po historii dzielnicy.

Komunikacja miejska

Wydajna i wygodna komunikacja miejska jest potrzebna Ursusowi już teraz. Kibicujemy budowie metra, ale domagamy się zmian "na już".

Czysta dzielnica
Nikt nie chce żyć na wysypisku. Dlatego dzielnica musi dbać o porządek - to jeden z najbardziej podstawowych jej obowiązków.
Rowerowy Ursus
Rowery to nie tylko rekreacja, ale również środek transportu. Do tego potrzebna jest infrastruktura, ale również duża sieć stacji rowerów miejskich.
Skip to content