Petycje

6 września 2023

Petycja ws. wprowadzenia ograniczeń tonażowych na osiedlu

Złożyliśmy do Urzędu Dzielnicy Ursus oraz Biura Zarządzania Ruchem Drogowym podpisaną przez 413 osób petycję w sprawie ustanowienia ograniczeń tonażowych na Posagu 7 Panien oraz szerzej całym zamieszkałym obszarze Szamot. Liczymy na to, że głos mieszkańców pomoże urzędnikom wymyślić, jak najlepiej pogodzić interesy i bezpieczeństwo mieszkańców z potrzebami firm mających siedzibę w okolicy.

Pierwszą jaskółką zmian jest ograniczenie do 5 ton, które zawisło przy ul. Herbu Oksza od strony Dyrekcyjnej.


28 czerwca 2023

Petycja ws. wakacyjnych cięć rozkładów

Złożyliśmy do kancelarii Warszawskiego Transportu Publicznego petycję w sprawie ograniczenia cięć rozkładów ze względu na utrudnienia na torach. Inicjatywę wsparło 495 osób, wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Efektem petycji było wprowadzenie na linii 177 kursów autobusami przegubowymi, utrzymane po wakacjach na stałe.


4 stycznia 2023

Petycja ws. dokończenia remontu ulicy Gierdziejewskiego

Złożyliśmy podpisaną przez ponad 500 osób petycję ws. dokończenia remontu ulicy Gierdziejewskiego poprzez jak najszybszą przebudowę skrzyżowania z Posagiem 7 Panien i Czerwoną Drogą, budowę azyli przy przejściach dla pieszych, wyznaczenie pasów do skrętu w ul. Warszawską, wyznaczenie miejsc parkingowych na jezdni oraz remont chodników z obniżeniem krawężnika.

Miasto zobowiązało się w wyniku petycji do budowy azyli przy przejściach dla pieszych oraz korekt stałej organizacji ruchu. Jak do tej pory (listopad 2023) nadal nie zostały zrealizowane. Podobnie nic nie wyszło z ogłoszonej przez prezydenta Trzaskowskiego budowy tymczasowej sygnalizacji na felernym skrzyżowaniu. Ostatecznie na przebudowę poczekamy zgodnie ze słowami dzielnicowych radnych aż do końca 2025 roku.


29 grudnia 2022

Petycja ws. przejść dla pieszych na Szamotach

Złożyliśmy popieraną przez 171 mieszkańców okolicy ulic Dyrekcyjnej, Quo Vadis oraz Hennela petycję ws. zamiany części przejść sugerowanych w przejścia dla pieszych oraz wytyczenia nowych przejść sugerowanych. Jak do tej pory Urząd Dzielnicy Ursus oraz Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym zrealizowało dwa punkty petycji, a w planach są kolejne zmiany Stałej Organizacji Ruchu w okolic.

Skip to content