Infrastruktura,  Szamoty

Przetarg na projekt nowego przebiegu Gierdziejewskiego do końca 2023 r.

Przebudowa ul. Gierdziejewskiego w kształcie określonym planem miejscowym zbliża się wielkimi krokami. Jak poinformował Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, przetarg na projekt ulicy wraz  ze skrzyżowaniem z ul. Posag 7 Panien oraz odcinkiem Posagu do ulicy Taylora powinien zostać ogłoszony do końca 2023 roku.

Kiedy zaczną się prace?

Prace projektowe są planowane na lata 2024-2025, a budowa – jak wynika m.in. z informacji udostępnianych radnym dzielnicy – na rok 2025.

Można więc bezpiecznie założyć, że prace potrwają do końca 2026 roku, o ile wszystko pójdzie dobrze…

Bardzo ciekawi nas jakie będą założenia projektowe – od przekroju nowego przebiegu ulicy Gierdziejewskiego, przez przebieg tras rowerowych po samo rozwiązanie, które urzędnicy chcą zastosować na tym zatłoczonym i niebezpiecznym skrzyżowaniu (nie wiadomo, czy będzie to sygnalizacja świetlna czy rondo).

Nie wiadomo, co stanie się z odcinkiem Gierdziejewskiego przeznaczonym w przyszłości pod poszerzenie Eko Parku – czy jego rozbiórka będzie częścią projektu budowlanego, czy miasto lub dzielnica będą musiały znaleźć na to środki w ramach innego zadania.

Co to jest SZRM?

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta to jednostka, do której został wcielony dawny Zakład Miejskich Inwestycji Drogowych odpowiedzialny m. in. za budowę al. 4 Czerwca 1989 roku oraz nowego odcinka ul. Lazurowej.

Skip to content