Czechowice,  Infrastruktura

Dojazd po betonowych płytach przez lata!

Od ponad 3 lat borykają się z problemami dotyczącymi drogi dojazdowej wykonanej z płyt betonowych. Mowa o mieszkańcach osiedla sąsiadującego z lokalnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przy ulicy Bodycha 32c i 34b w Ursusie. Konflikt ten narasta z powodu braku reakcji ze strony dewelopera z Białegostoku, który odpowiada za tę infrastrukturę.

Droga o charakterze technicznym miała być tymczasowym rozwiązaniem dla mieszkańców, zanim zacznie się budowa kolejnych etapów inwestycji Ursus Dom. Deweloper obiecał, że gdy rozpocznie się drugi etap budowy, obecny wjazd przejmie jako techniczny, a dla mieszkańców wybuduje wjazd na skraju działki, do którego po remoncie nawierzchni ulicy Bodycha powstał nawet dodatkowy pas do skrętu. Obecna nawierzchnia nie służy autom osobowym, jak również przyczynia się do ich szybszej eksploatacji, a sama droga stała się niebezpieczna zarówno dla kierowców, jak i pieszych.
Deweloper oddał pierwszy etap nieruchomości w czerwcu 2020 roku, w trakcie trwania pandemii. Pomimo zapewnień drugi etap budowy nigdy się nie rozpoczął. Przez wielokrotnie przekładane plany, mieszkańcy pozostali na opuszczonym placu budowy. Obecne planowe rozpoczęcie sprzedaży kolejnych dwóch budynków to IV kwartał 2024r. Według obietnic wyjazd po betonowych płytach miał być wyjazdem technicznym, a pozostał głównym. A z końcem 2024 miało nastąpić zakończenie całej inwestycji.
Mieszkańcy domagają się natychmiastowych działań ze strony dewelopera oraz odpowiednich organów administracji lokalnej. Bezpieczeństwo, komfort i prawa mieszkańców muszą być priorytetem, a wszelkie zobowiązania dewelopera muszą zostać spełnione. Konieczne jest podjęcie szybkich i skutecznych działań w celu rozwiązania tego trwającego konfliktu i zapewnienia mieszkańcom należnych warunków życia.

Skip to content