Bezpieczeństwo,  Infrastruktura

Dlaczego przejścia dla pieszych w naszej dzielnicy są niebezpieczne?

Spacerując nocą po Ursusie trzeba być niezwykle ostrożnym. Niestety, stan obecnych przejść dla pieszych pozostawia wiele do życzenia. Od lat nieodmalowywane pasy to istotny problem z uwagi na brak wystarczającej widoczności.

  • Brakuje odblaskowego oznakowania, które znacznie poprawia widoczność. Szczególnie nocą lub przy złej pogodzie te problemy mogą prowadzić do potencjalnie tragicznych wydarzeń.
  • Brakuje nowego oświetlenia pasów z białym światłem kierunkowym, które znacznie poprawia widoczność na drodze. Obecne żółte światła lamp ulicznych nie sprawdzają się dobrze. Powstają zacienione strefy w których ciężko dostrzec pieszych przechodzących przez przejście.

Kiedy wreszcie urzędnicy poważnie podejdą do problemu?

Problemy na przejściach w Ursusie trwają od dawna, niestety Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zdaje się bagatelizować te problemy i niebezpieczeństwa jakie się z tym wiążą.

Mieszkańcy zwracają uwagę na zagrożenie, jakie stwarza ta sytuacja dla ich bezpieczeństwa i apelują do Urzędu o podjęcie pilnych działań w celu poprawy warunków na drogach i przejściach dla pieszych.

Priorytet na bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo mieszkańców musi być priorytetem w działaniach Urzędu, dlatego istotne jest, aby zwrócił on uwagę na te problemy i podjął konkretne kroki w celu ich rozwiązania.

Skip to content