OW4 – sylwetki kandydatów – Czechowice i Skorosze

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów startujących z ramienia KW Bezpieczny i Zielony Ursus. Okręg wyborczy nr 4 – Czechowice i Skorosze:

🟢🟡 Wykształcenie:
👉 wykształcenie wyższe magisterskie ekonomicznie, praca magisterska na temat „Bankowa obsługa transakcji w handlu zagranicznym”,
👉 agent celny (zdany egzamin państwowy w 2002 roku),
👉 pszczelarz (zdany egzamin państwowy przed OKE w 2022 roku).

🟢🟡 Wykonywana praca:
👉 jednoosobowa działalność gospodarcza – prowadzący agencję celną,
👉 dyrektor Biura Poselskiego Michała Kobosko,
👉 zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Słoneczne Skorosze – Wspólnota Mieszkańców (od 2013 roku),
👉 prowadzący pasiekę.
Życie rodzinne:
👉 Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

🟢🟡 Działalność społeczna i aktywistyczna:
👉 działania dla dzielnicy Ursus w ramach przynależności do Stowarzyszenia Bezpieczny i Zielony Ursus oraz Wspólnoty Mieszkańców Słoneczne Skorosze,
👉 współzałożyciel Klub Przedsiębiorców w Ursusie,
👉 wolontariusz Grupy Granica z ramienia Stowarzyszenia Homo Faber czynnie działający na pograniczu PL/BY od listopada 2021 do lutego 2022 roku,
👉 wolontariusz czynnie działający na granicy PL/UA od lutego 2022 roku współpracując m.in. ze Stowarzyszenie Polska 2050 Szymon Hołownia, Fundacja Happy Kids, UN Global Compact – UAE Network Poland.

🟢🟡 W wolnym czasie:
👉 książki (fan twórczości Andrzeja Sapkowskiego oraz reportażu),
👉 film (w soboty kina studyjne, na Hollywood film się nie kończy i nie zaczyna),
👉 sport (góry, pływanie, rower, bieganie – zależnie od okoliczności),
👉 kibic Legii Warszawa.

🟢🟡 Moje zobowiązania wyborcze:
👉 doprowadzę do prawidłowego funkcjonowania systemu zagospodarowania wody deszczowej w Ursusie, z uwzględnieniem – rozsączania na terenach zielonych; realnej współpracy z wspólnotami mieszkaniowymi; współpracy z ośrodkami naukowymi i eksperckimi.
👉 oddam głos mieszkańcom Ursusa korzystając z instrumentów konsultacji społecznych zarówno tych przewidzianych w prawie obecnie jaki i wykreowanych przez zmieniający się szybko świat.
👉 otworzę dzielnicę na współpracę z samorządowcami, władzami województwa oraz władzą rządową – Ursus jest ważny dla wszystkich.
👉 pozyskam fundusze na rozwój dzielnicy w ramach projektów unijnych i rządowych przy pełniej współpracy z władzami miasta stołecznego Warszawy.

Rodowita mieszkanka Starego Ursusa, kandydatka w okręgu wyborczym numer 4 obejmującym Stary Ursus, część Skoroszy oraz Czechowice.

Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Drzymały 1. Magister Psychoterapii i Terapii Seksualnej. Przez ostatnie lata prowadziła lokalny gabinet kosmetyczny „Dama z Pazurem”, wspierając Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt i Szlachetną Paczkę. Prywatnie żona, mama 8-miesięcznej Michaliny oraz 10-letniej adoptowanej suczki Niki.

Cele w samorządzie:

  • Wprowadzenie regularnych inspekcji i konserwacji chodników, wraz z szybką naprawą wszelkich uszkodzeń, aby zapewnić bezpieczne warunki dla seniorów i matek z wózkami. Wymienione problemy dotyczą między innym takich ulic jak Kościuszki czy Sosnkowskiego.
  • Organizowanie regularnych akcji sadzenia drzew w różnych częściach Starego Ursusa, w których mogą uczestniczyć zarówno mieszkańcy, jak i lokalne organizacje i instytucje.

Mieszkanka Ursusa, matka, członkini stowarzyszenia Bezpieczny i Zielony Ursus.

Mieszkanka Ursusa, wspierająca w działalniach ekipę RSM to My.

Mieszkaniec Ursusa od 20 lat, dumny reprezentant ulicy Józefa Chełmońskiego, kandydat z okręgu wyborczego numer 4 z nr 6 na liście KW Bezpieczny i Zielony Ursus.

Pracuje jako kontroler finansowy w energetyce, wcześniej zbudował wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych. W wolnych chwilach lubi podróżować i pomagać w rodzinnym biznesie agroturystycznym. Miłośnik i obserwator przyrody, zafascynowany florą i fauną w dolinie Biebrzy.

Do celów w samorządzie zalicza:

  • Skończenie ze zbędnym koszeniem traw w okresie suszy oraz większą ochronę istniejącego w Ursusie drzewostanu – chce, aby Ursus był zieloną i proekologiczną dzielnicą;
  • Współpracę z organizacjami antyprzemocowymi celem wprowadzenia programów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych o tym, jak prawidłowo reagować na przemoc dookoła nas;
  • Poprawę komunikacji publicznej w Ursusie, przede wszystkim pod kątem połączeń z innymi dzielnicami.

Architektka, związana z dzielnicą Ursus od urodzenia.

Mieszkaniec Ursusa.

Skip to content