Infrastruktura,  Rower

Rozbudowa al. Jerozolimskich do granicy z Ursusem

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich coraz poważniej przymierza się do rozbudowy al. Jerozolimskich od węzła z autostradą A2 (ul. 3 Maja) w Pruszkowie do granicy Warszawy (razem ze skrzyżowaniem z ul. Bodycha) z wyłączeniem węzła autostradowego pomiędzy ul. Spisaka i ul. Ogrodową.

Plany drogowców można podsumować w dwóch słowach – mają rozmach.

Rowerowo? Mogło być lepiej…

Niestety, jak to zwykle bywa przy projektach drogowych opracowywanych w Polsce są miejsca, w których zapomniano o pieszych i rowerzystach, przede wszystkim na skrzyżowaniach ulic lokalnych, czyli takich, przy których najbardziej by się przydały. Na szczęście na ursuskim odcinku wszystko wygląda OK – przy Bodycha i Sosnkowskiego znajdą się przejazdy i drogi rowerowe, które w przyszłości będzie można podłączyć do miejskiej sieci.

Gorzej jest np. z Regulską (w Regułach), gdzie znalazło się miejsce na 5 pasów jezdni, ale już nie na oddzielenie szlaku rowerowego od pieszego – zamiast tego drogowcy wybudują tam ciąg pieszo-rowerowy. Mimo tego widać pewien postęp, gdyby ten projekt powstawał dekadę temu, pewnie CPR i przejazdy rowerowe w ogóle nie wchodziłyby w grę…

Spotkania informacyjne

Jeżeli chcecie zapoznać się ze wstępnym projektem, można to zrobić pod tym linkiem. Ponadto zaplanowane są spotkania informacyjne dla mieszkańców, najbliższe już w przyszłym tygodniu:

  •  13 grudnia 18:00 – MICHAŁOWICE – Aleja Powstańców Warszawy 1
    (sala multimedialna na parterze);
  •  14 grudnia 18:00 – PRUSZKÓW – Pływacka 16
    (na małej sali gimnastycznej).

Co z częścią miejską?

Jeżeli chodzi o dalszą część Jerozolimskich i dobudowę pobocza czy drogi rowerowej na odcinku od Sosnkowskiego do węzła z al. 4 Czerwca 1989 r., póki co miasto nie przewiduje tego w swoich planach inwestycyjnych. Może plany Województwa Mazowieckiego skłonią miasto do działania?

Skip to content