Projekt przebudowy dróg przy Legnickiej na Skoroszach w dzielnicy Ursus
Infrastruktura,  Skorosze

Jak zmienią się okolice ulicy Legnickiej?

Niebawem rozpocznie się budowa nowej inwestycji wielorodzinnej pomiędzy torami kolejowymi, wiaduktem al. 4 Czerwca 1989 r. oraz ulicą Legnicką. Osiedle będzie składało się z trzech niskich, trzypiętrowych bloków.

Projekt przebudowy dróg przy Legnickiej na Skoroszach w dzielnicy Ursus

Ocenę samej inwestycji pozostawimy Wam, skupimy się natomiast na zmianach, jakie przyniesie okolicy w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych (to prawo, które zobowiązuje deweloperów do inwestowania w okoliczne drogi).

Co ulegnie zmianie?

Jak wynika z projektu, wybudowane zostanie przedłużenie ulicy Wiosny Ludów, które będzie służyło za dojazd do garaży podziemnych, a w przyszłości będzie mogło zostać przedłużone do ul. Tynkarskiej we Włochach. Przy nowym odcinku ulicy znajdzie się także szpaler drzew. Od strony torów ulicę osłonią nowe ekrany akustyczne.
Ponadto ulica Legnicka zyska obustronne chodniki sięgające za skrzyżowanie z ul. Baranowską, połączone z istniejącym jednostronnym chodnikiem przy ul. Rydzyńskiej.
Poza tym projekt przewiduje posadzenie drzew wzdłuż al. 4 Czerwca 1989, montaż nowych latarni przy Legnickiej i Wiosny Ludów oraz wytyczenia przejścia sugerowanego na skrzyżowaniu w/w ulic.

Termin inwestycji

Zakończenie budowy planowane jest na 2025 rok.
Skip to content