Bezpieczeństwo,  Infrastruktura,  Szamoty

Nowe przejście dla pieszych przy ul. Hennela

Z przyjemnością obserwowaliśmy ostatnio demontaż wysepki, montaż znaków pionowych oraz namalowanie oznakowania poziomego na dawnym “przejściu sugerowanym” przez ulicę Hennela (osiedle Szamoty) na wysokości Urzędu Dzielnicy Ursus.

Efekt petycji złożonej przez mieszkańców

Apelowaliśmy o jego namalowanie w naszej petycji z grudnia 2022 roku, podobnie jak o szereg drobnych zmian na innych przejściach sugerowanych w okolicy.

Zgodnie z projektem organizacji ruchu wysłanym w odpowiedzi “zebry” powinny zostać namalowane jeszcze przy skrzyżowaniu z ul. Quo Vadis oraz na wyniesionym przejściu sugerowanym w okolicy Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie obecnie notorycznie parkują samochody tamując ruch pieszych i pogarszając widoczność.

Liczymy też na to, że w końcu uda się wyznaczyć legalne przejście w miejscu przedeptu przy ul. Quo Vadis – tam zdałyby egzamin nawet obniżone krawężniki uzupełnione kilkoma płytami chodnikowymi.

Czy przejście nie zniknie już za rok?

Łyżka dziegciu – nadal nie wiemy, czy nowe przejście dla pieszych znajdzie się w projekcie ul. Hennela po docelowej przebudowie. Ostatnie projekty, które otrzymaliśmy nie przewidywały przejścia dla pieszych na wysokości Urzędu Dzielnicy, ale urzędnicy twierdzą, że to nadal nie jest ostateczna wersja organizacji ruchu. Będziemy co jakiś czas dopytywać o to, jaki będzie docelowy kształt tej ulicy.

Termin przebudowy ul. Hennela to najprawdopodobniej lata 2024-2025.

Skip to content