Spotkanie ws. budowy dróg w Urzędzie Dzielnicy

Pierwsze spotkanie informacyjne ws. postępów w budowie ulic na osiedlu Szamoty w Ursusie. Grupę mieszkańców gościli m.in. p. burmistrz Bogdan Olesiński oraz p. Sławomir Cesarek z ursuskiego Wydziału Infrastruktury i Remontów.

Gorącym tematem były… miejsca parkingowe przy ul. Habicha. Dowiedzieliśmy się w toku dyskusji, że na wniosek Biura Zarządzania Ruchem Drogowym miejsc prostopadłych będzie jeszcze mniej niż planowane 34… Za to pod parkowanie równoległe zostanie przeznaczone po jednym pasie jezdni. W przybliżeniu będzie to oznaczało ok. 100 miejsc na odcinku od Posagu 7 Panien do “Goplany”. Czy to dużo? Cóż, dla niektórych dużo, dla innych mało – mnie się te zmiany podobają i uważam, że biorąc pod uwagę obowiązkowy zakup miejsc postojowych na każdym osiedlu miejsc wystarczy dla wszystkich.
Tymczasem do czasu budowy ulicy i miejsc parkingowych polecam tworzenie fejsbukowych kooperatyw parkingowych. Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest trudno znaleźć pomocnego sąsiada, którego miejsce akurat stoi puste gdy wpada do nas rodzina z daleka.
Szczegóły tamtego spotkania dostępne są w tym poście.
Skip to content