Szamoty

Rada Osiedla Szamoty: Podpisy zostaną zweryfikowane!

Pomimo obaw, udało się jednak uzyskać potwierdzenie, że dostarczona przez nas lista dokładnie 7️⃣5️⃣0️⃣ podpisów zostanie zweryfikowana. Nie wiemy tylko skąd w piśmie sformułowanie „ponownie”, skoro w trakcie komisji dowiedzieliśmy się, że lista nie była dotychczas weryfikowana.
Niestety, w związku z trudnościami piętrzonymi przez Urząd Dzielnicy lista będzie weryfikowana wyłącznie po zameldowanych mieszkańcach. Może to oznaczać, że będziemy musieli trochę podpisów dozbierać. Nie uprzedzajmy jednak wypadków – czekamy na ostateczny wynik weryfikacji.

Radni: Osiedle nie jest jeszcze skończone

Doszły nas też głosy, że przynajmniej część radnych uważa, że Rada Osiedla powinna zostać powołana… dopiero „kiedy osiedle zostanie ukończone i będzie miało docelową liczbę mieszkańców”.
Idąc tą logiką, w Ursusie w ogóle nie powinno być żadnej rady, bo przecież dzielnica nadal nie osiągnęła docelowej liczby mieszkańców i jeszcze długo nie osiągnie… Podobnie jak w zasadzie każde z jej osiedli, bo przecież nowe bloki powstają na Szamotach, Skoroszach, Czechowicach, Gołąbkach i Niedźwiadku.

Szykujemy się na Sesję Rady Dzielnicy

Tymczasem cierpliwie czekamy na listopadowy termin Sesji Rady Dzielnicy, na którym ma być również omawiana kwestia Rady Osiedla Szamoty. Będziemy informować co dalej!
Skip to content