Infrastruktura,  Kultura,  Szamoty

Przetarg na budowę nowego Domu Kultury w marcu 2024

Pojawiły się nowe informacje dotyczące budowy nowego Domu Kultury przy ul. Gierdziejewskiego, konkretniej harmonogramu budowy obiektu.

  • Odbiór dokumentacji planowany jest na luty 2024 r.;
  • Przetarg na 1 etap budowy – luty/marzec 2024 r.;
  • Zakończenie robót – 2026/2027 r. w zależności od środków przyznanych przez ratusz;

Oznacza to, że inwestycja w porównaniu do 2022 roku ma już… dwa lata opóźnienia. Wtedy deklarowano jeszcze, że Nowy Dom Kultury zostanie wybudowany do 2025 roku, choć sama inwestycja planowana jest jeszcze od 1. kadencji burmistrza Bogdana Olesińskiego w… 2008 roku.

Nowy Dom Kultury – założenia projektu

Trzypiętrowy budynek przy ul. Gierdziejewskiego ma zastąpić wysłużony Dom Kultury “Arsus” (swoją drogą, ciekawe co z nim będzie dalej?) przy ul. Traktorzystów.

Znajdzie się w nim m.in. pełnowymiarowa sala widowiskowa na 500 osób oraz mniejsza sala kinowa mieszcząca 150 widzów. Pod budynkiem wybudowany zostanie garaż podziemny na 33 oraz naziemny na 16 samochodów. 

Bez udogodnień dla rowerzystów

Niestety, przy okazji budowy nie zostanie wytyczona droga rowerowa od Cierlickiej do Taylora, choć takie rozwiązanie było sugerowane dzielnicowym urzędnikom przez miejskich drogowców. Szkoda, bo na kolejną okazję pewnie poczekamy co najmniej kilka lat.

Skip to content