Infrastruktura,  Szamoty

Jest szansa na połączenie obu stron ulicy Herbu Oksza!

Dobre informacje z Szamot – wygląda na to, że połączenie obu odcinków ul. Herbu Oksza ostatecznie będzie realizowane w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych (czyli za pieniądze dewelopera, w tym przypadku firmę Robyg).
Jak informuje Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, umowa jest w trakcie procedowania, jej zakres ma objąć budowę brakującego fragmentu wraz ze skrzyżowaniem z przyszłą ulicą Giserską. Niestety, na ten moment nie ma jeszcze daty przebudowy.
Brak połączeń północ-południe będzie jeszcze przez kilka lat zmorą osiedla Szamoty – tym boleśniejszą, że już we wrześniu przyszłego roku ma ruszyć nowe przedszkole przy ulicy Hennela.
Odległość do nowej placówki ze skrzyżowania Posagu 7 Panien i Habicha to raptem 1 kilometr spacerem, ale żeby uniknąć brodzenia przez błoto, trzeba będzie przejść naokoło aż dwa kilometry. Alternatywą będzie autobus 207 dojeżdżający do Ratusza (400 metrów od placówki) albo dojazd własnym autem albo rowerem.
Ale ta ostatnia opcja też nie będzie prosta, biorąc pod uwagę planowaną na przyszły rok przebudowę ulicy Hennela. Do czasu budowy brakującego odcinka ulicy Herbu Oksza warto się zatem zaopatrzyć się… w wysokie kalosze.
Skip to content