Infrastruktura

Jest szansa na zmniejszenie hałasu w Ursusie

Jednym z częściej podnoszonych przez mieszkańców tematów są problemy z ochroną przed hałasem w naszej dzielnicy. Dotyczy to m.in. mieszkańców okolic ulicy Quo Vadis, Leszczyńskiego jak również praktycznie wszystkich sąsiadów trasy S2.

Czasem powodem jest brak ekranów przy torach albo na wiadukcie, czasem zbyt niskie ekrany, przez które i tak większość hałasu przedostaje się bez problemu.

Czy można wprowadzić zmiany w ochronie przed hałasem?

Niedawno napisaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich, żeby ustalić czy jest możliwość wprowadzenia zmian na wiadukcie przy Gierdziejewskiego. Okazało się, że owszem, już niebawem nadarzy się taka okazja.

Do 18 lipca wygaśnie Program Ochrony Środowiska przed Hałasem dla Warszawy. Nowy program będzie już opracowywany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Niebawem poznamy termin konsultacji społecznych, podczas których będzie można zgłaszać propozycje działań oraz uciążliwe lokalizacje. To oczywiście dopiero pierwszy krok do zmian, ale kiedyś ten krok wykonać trzeba.

Niebawem więcej informacji

Będziemy pilnować terminów, i gdy tylko konsultacje zostaną ogłoszone damy Wam znać. Pomożemy też w wypełnieniu wniosków.

Gdzie Waszym zdaniem przydałyby się nowe ekrany, a gdzie mogłoby pomóc podwyższenie obecnych?

Skip to content