Polecamy w Ursusie

Polecamy w Ursusie: Spółdzielnia Bistro

Dziś zapraszamy Was do na pierwszy rzut oka niepozornego lokalu przy ul. Sosnkowskiego 29, tuż obok wejścia do Parku Czechowickiego. Mieści się tam Spółdzielnia Bistro, knajpka specjalizująca się w domowych obiadach – od klasyków kuchni polskiej takich jak pierogi czy mielone z ziemniakami i ogórkiem kiszonym, po nieco bardziej egzotyczne propozycje jak chili con carne czy zupa paprykowa z chorizo i kuskusem.

Wszystkie przepisy są przygotowywane pod czujnym okiem dietetyka. W menu dostępne są też opcje wegetariańskie.
Posiłki są smaczne, porcje duże, a sam lokal zachęca do przebywania w nim ciepłym i porządnym wystrojem. Nie brakuje w nim także sporego kącika dla dzieci z zabawkami, książeczkami, pluszakami i grami planszowymi, także rodzice z dziećmi są jak najbardziej mile widziani!

Porcje są serwowane w zastawie porcelanowej, a posiłki na wynos – zapakowane w biodegradowalne opakowania.

Spółdzielnia socjalna, czyli lokal z misją

Bistro przy parku prowadzi Spółdzielnia Socjalna “Kto rano wstaje”, powstała z inicjatywy OPS Wola i założona przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej we współpracy z Caritas Polska. Oprócz lokalu gastronomicznego zajmuje się także organizacją cateringu (z którego korzystają rozmaite warszawskie firmy, NGOsy oraz instytucje samorządowe) oraz przygotowywaniem posiłków na zamówienie – także dla osób indywidualnych.

Najciekawsza jednak w “Kto rano wstaje” jest jej misja – nie jest to bowiem zwykła firma, a przedsiębiorstwo społeczne nastawione na pomoc osobom wykluczonym – wychodzącym z kryzysu bezdomności, z uzależnienia, osobom z niepełnosprawnościami czy defaworyzowaną młodzieżą. Działając od 2013 roku stworzyła stabilne miejsce zatrudnienia dla kilkudziesięciu osób, które dzięki pracy zdołały stanąć na nogi i odzyskać stabilność życiową.

Podsumowując – posiłki są smaczne, miejsce bardzo przyjemne, a dodatkowo nastawione na działalność społeczną. Polecamy z całego serca i zapraszamy 🙂

Spółdzielnia Bistro

Adres: ul. Sosnkowskiego 29
Kuchnia: polska, obiady, zupy
Ceny: 25-45 zł za obiad (zupa + drugie danie)

Skip to content